…choć trochę się rozkręcała. Są już Wyszukiwanki maty, otulacz, koszulka, pojawiły się pościel, koce, narzuty… a w głowie buzuje od innych pomysłów, jakie Wyszukiwanki Wam zaproponować…

Fajnie, że tu trafiłeś. Witaj!

Życie jest inspiracją.

W którymś momencie mojego macierzyństwa pojawił się pomysł na stworzenie Mat, które byłby jednocześnie książką obrazkową… do poleżenia, do opowiadania, do zabawy. W naszym domu książki dla dzieci zajmują szczególne miejsce w ich rozwoju, a ja z racji zawodu i zamiłowania do rysowania, coraz bardziej chciałam połączyć ilustrowanie, z jakimś użytkowym produktem dla dzieci. Tak, pomału, kształtował się zarys 4 Mat: 4 krain, które można ze sobą różnie łączyć, gdzie wątki do opowiadania przeplatają się ze sobą, otwierają możliwości wielu kreatywnych zabaw. 

Rysunek po rysunku.

Zrobiłam prototypy wykorzystując stare prześcieradła i rysując motywy flamastrami, potem przyszedł czas na szukanie materiałów do produkcji i druku: od poliestrów po bawełnę, na którą się ostatecznie zdecydowałam. Równolegle powstawała grafika, rysunek… po rysunku. Rysunki są w całości odręczne. Kolejnym krokiem było szycie prototypów i współpraca z krawcowymi.

Książka do leżenia… Mata Góry i Miasto.

Latem 2019 efekt był doskonały…
i pierwsze Maty trafiły w Wasze ręce.

Tekstylia do opowiadania.

Od tego czasu projektuję Wyszukiwanki na inne tekstylia dla dzieci: koce, pościel, narzuty, maty, poduszki, otulacze. Zaczynam od pomysłu, powstają rysunki, prototypy, poprawki, prototypy, poprawki i kiedy efekt jest dokładnie taki, jak zamierzałam… możemy realizować Wasze zamówienia. Praca jest typowo rękodzielnicza: godziny skupienia, godziny serca i godziny pracy włożone w produkt. Wyszukiwanki powstają na indywidualne zamówienie. Każda z nich zabiera Was w świat wyobraźni.